<<<

DEVA F-M hasičské zásahové obleky | © RATHGEBER, k.s.
Logo DEVA F-M | © RATHGEBER, k.s.

DEVA F-M

Právě toto logo najdete na každém zásahovém obleku pro hasiče.

FLEXXLINE

DEVA F-M a štítky, kterým nevadí voda ani žár

3D štítek, který není kovový, a přesto splňuje normu tepelné odolnosti. Přesně takový jsme vyrobili pro společnost DEVA F-M, která šije obleky pro hasiče pracující po celém světě. Plastový štítek vydrží teplotu 180 °C po dobu 5 minut bez toho, aby se vznítil, roztavil nebo oddělil od tkaniny.

Češi, národ hasičů

V České republice o naši bezpečnost dbá téměř 10 000 příslušníků Hasičského záchranného sboru. Když k tomu navíc připočítáme kolem 350 000 členů Sboru dobrovolných hasičů, dostaneme jasný výsledek. Češi jsou zkrátka národem hasičů. A že máme v zemi ty nejlepší z nejlepších dokazují i výsledky z Mistrovství světa v požárním sportu 2018, kde prvenství získal právě náš tým.

Nikoho tedy asi nepřekvapí, že v České republice najdeme také světově známý podnik na výrobu ochranných oděvů a obleků DEVA F-M, které používají mj. právě hasiči. A nejen ti čeští. Ochranné oděvy ze špičkových high-tech materiálů oblékají lidé z různých zemí Evropy, Středního východu, Asie a Austrálie. V DEVA F-M pro hasiče šijí dva typy obleků – staniční obleky, které nejsou určeny k zásahu a nejsou technologicky tak náročné, a zásahové obleky – nejnáročnější a nejpropracovanější výrobky z celé nabídky. Právě ty chrání hasiče v extrémních situacích a zaslouží si také kvalitní trvanlivé označení.

Hasičské zásahové obleky a nové aplikace Flexxline

Logo DEVA najdete na každém kabátě na patce levé spodní kapsy a na pravé boční kapse kalhot. Měsíčně jich v RATHGEBERU pro tuto společnost vznikne asi 4 000 kusů.

Při výběru vhodného značení padla volba na Flexxline, který splňuje normu tepelné odolnosti ISO 17493:2016. To znamená, že při vystavení teplotě 180 °C po dobu 5 minut se nesmí vznítit, tavit ani oddělit od tkaniny. „Další požadavky jsou stabilita při praní a sušení, což jsme si hned na začátku ověřovali pomocí testů. Naše tkaniny mají fluorcarbonovou úpravu a ta může zhoršovat přilnavost některých aplikací. S logem DEVA jsme dobré aplikační parametry našli a úspěšně je používáme,“ vysvětluje Lucie Kubásková, vedoucí výroby v DEVA F-M.

Pěkný design a jednoduchá aplikace. I to je Flexxline

Odolnost však není jedinou výhodou aplikací Flexxline, které nahradily původně používané výšivky. „Svého času dělalo na zásahových oblecích vyšívané logo dobrou službu, ale je poměrně časově náročné díly vyšívat. Logo DEVA z Flexxlinu má krásné barvy s mnoha možnostmi kombinace, jemné linie nesplývají jako ve výšivce, logo je ostré, plastické, zajímavé svou strukturou… další výhodou je jednoduchá aplikace pomocí pneumatického lisu, kdy lze udělat několik dílů najednou. Nám přispěla k ušetření pracovní síly. Nebyla nutná žádné investice do aplikační technologie – lisujeme už dlouho a ještě dlouho budeme. Inovací loga jsme si pomohli designově i po stránce produktivity,“ doplňuje vedoucí výroby Lucie Kubásková.

Aby se vědělo, kdo je výrobcem kvalitního oblečení

A jak se liší staré vyšívané logo od toho nového? „Chtěli jsme navázat na zavedenou tradici umístění výšivky, a proto jsme zachovali velikost písmen. Dodatečně padlo rozhodnutí dát logo do rámečku – větší plocha má totiž lepší soudržnost s tkaninou než jednotlivé segmenty. Používáme kolem 10 základních odstínů a rámeček neměl být to nejdůležitější, proto jsme vybrali barevné varianty písmen červená/bílá s rámečkem tmavě modrým, červeným a pískovým. Tak, aby rámečky s tkaninou splynuly a nerušily naše logo – spíše jej zdůraznily. A proč máme logo na naších výrobcích, to je přece jasné, chceme, aby se hned vědělo, kdo je výrobcem takto kvalitního oblečení,“ uzavírá s úsměvem Lucie Kubásková.