<<<

Antivirální měděné fólie od společnosti RATHGEBER | © RATHGEBER, k.s.
Účinná ochrana před koronavirem | © RATHGEBER, k.s.

Účinná ochrana před koronavirem

Tenká vrstvička mědi nalepená na kliku, vypínač, madlo, zábradlí, rukojeť nebo zvonek u dveří.

TECHNOLOGIE

Měděné štítky: Účinná ochrana před viry

Čtyři až pět dní. Právě tak dlouho přežívají viry na většině pevných povrchů. Pokud se však virus dostane na měděný povrch, vydrží jen několik minut, maximálně pak čtyři hodiny. Díky této vlastnosti se měď stává jednou z nejúčinnějších obran proti koronaviru i dalším virům. Kromě virů měď zabíjí také bakterie a plísně.

Bezpečnější prostředí pro zákazníky i zaměstnance

Abyste snížili riziko nákazy vašich zaměstnanců nebo zákazníků, nemusíte vyměňovat často frekventované komponenty za měděné. Existuje levnější a rychlejší řešení, které je stejně účinné. Stačí tenká vrstvička mědi nalepená na kliku, vypínač, madlo, zábradlí, rukojeť nebo zvonek u dveří.

Jak měděnou fólii použít?

  • Měděnou vrstvičku tenkou jen 0,1 mm připevníte na požadované místo snadno a rychle. Díky lepidlu fungují tyto ochranné fólie jako klasická samolepka.
  • Měděnou fólii můžete nalepit na jakýkoli hladký plochý či válcový povrch. Měděná samolepka je opětovně odnímatelná.

Měděná fólie je odolná proti alkoholům i chemickým čističům. Nemusíte se tedy bát žádného poškození při častém dezinfikování. Dobrou zprávou je, že díky vlastnostem měděné fólie bude nutnost opakování dezinfekce těchto povrchů mnohem nižší.

V RATHGEBERu umíme tyto měděné fólie vyrobit i na míru. Vhodné jsou pro průmyslovou výrobu, velké i malé kancelářské firmy, školy, ordinace, čekárny, šatny fitness center, divadel atd. Zkrátka jejich použití není nijak omezené.

Míra infekce nižší o 58 % – i tak funguje měď

O prospěšnosti mědi věděly už starověké civilizace, jako jsou Egypt nebo Čína. Používaná byla i v Evropě. V 19. století ji ale začaly nahrazovat elegantnější, a především levnější materiály. Až v posledních letech odborné studie vyzdvihují antivirální a antimikrobiální účinek mědi a lidé se k tomuto zapomenutému kovu začínají vracet.

Například podle laboratorní studie, kterou už v roce 1993 provedl lékařský expert Phyllis J. Kuhn, měď účinně ničí patogeny i viry, včetně předchůdce viru způsobujícího onemocnění COVID-19. U virů zničených tímto způsobem navíc nedochází k nebezpečným mutacím.

Ve stejném roce se pak další studie uskutečnila v amerických nemocnicích. Výsledek? V nemocnicích, které místo jiných kovů (třeba nerezové oceli) používaly slitiny mědi, byla míra infekce snížena o 58 %. Podobné výsledky získala i studie z prostředí pediatrické jednotky provedená v roce 2016.

Další studie provedené na jaře roku 2020 se věnovaly novému typu koronaviru. Podívejte se na přehled toho, jak dlouho vydrží tento vir na různých površích při teplotě 20 °C. V tabulce uvádíme čas, po jehož uplynutí přestává být nebezpečná celá virová nálož na konkrétním povrchu. (Od okamžiku přenosu viru na daný povrch až po tento časový údaj postupně klesá schopnost viru vyvolat po kontaktu u člověka onemocnění COVID-19):

Měď

Latex

Ocel

Sklo, kov, nerezová ocel

Papírové bankovky

Dřevo

Plast

v řádech desítek minut, maximálně pak 4 hodiny

méně než 8 hodin

13 hodin

2 až 3 dny

až 3 dny

až 4 dny

až 5 dní

 

Antivirální měděné fólie od RATHGEBERu

Zjistěte více o tom, jak měděné fólie využít ve vaší firmě. Rozměry, které v RATHGEBERu vyrábíme, včetně příkladů předmětů, na které můžete tenkou měděnou samolepku nalepit, najdete na stránce Antivirální měděné fólie.