<<<

CrazyFly board a označení kvality od RATHGEBER | © RATHGEBER, k.s.
3D hliníkový štítek jako označení kvality | © RATHGEBER, k.s.

3D hliníkový štítek jako označení kvality

Jednoduchý, elegantní, dokonalý v každé detailu. To je štítek, který RATHGEBER vyrobil pro společnost CrazyFly.

WINDSURFING

CrazyFly & štítek, který dává vědět, že kvalitní vybavení pro kiting pochází z Evropy

„Chtěli jsme dosáhnout toho, aby byl štítek jednoduchý, ale na pohled elegantní. Zákazníkovi má komunikovat jednu hlavní zprávu – že produkt, který drží v ruce, byl vyrobený v Evropě,“ představuje Michal Bukovčák z CrazyFly záměr, který stál na začátku vzniku do detailu vypracovaných štítků.

Vyrobeno v Evropě – označení kvality i důležitá zpráva pro zákazníky  

Před téměř 20 lety vznikla firma doslova z odhodlání jednoho muže, Josefa Bukovčáka. On a jeho přátelé – kolegové tehdy vyráběli plaváky pro windsurfing. A každý z nich prošel rukama svého zakladatele. Od té doby si firma svou filozofii drží a všechno, co jde, vyrábí přímo na Slovensku nebo v jiných zemích Evropy. A právě to byl důvod, proč společnost CrazyFly oslovila pro výrobu štítků RATHGEBER. I to je totiž rodinná firma, která má své sídlo i výrobu v Evropě – dnes kromě Německa také v Polsku a Česku. V poslední zmiňované zemi vznikaly elegantní a výrazné štítky.

„Svou kvalitou patří kiteboardy CrazyFly mezi světovou špičku, a štítek to měl svým luxusním vzhledem podtrhnout a v zákazníkovi evokovat, že v rukou drží vysoce kvalitní a prémiový produkt,“ vysvětluje Michal Bukovčák.

Výraznosti štítku napomáhá i zvolený typ parciálního
kartáčování ve třech různých úhlech – 90°, 150° a 30°.

3D hliník od RATHGEBER | © RATHGEBER, k.s.

3D hliníkový štítek, který vydrží intenzivní slunce i slanou vodu  

Technické zadání pro realizaci však bylo náročnější. Štítek měl totiž vydržet extrémní zátěž prostředí, ve kterém se kiteboard používá. I přes to, že se to na první pohled může zdát riskantní, padla volba na hliník. „I když jsme měli obavy z oxidace a koroze, rozhodli jsme se spolehnout na dlouholeté zkušenosti společnosti RATHGEBER a výběr materiálu jsme nechali na nich,“ říká Michal Bukovčák.

A jak dlouho tedy takový 3D hliníkový štítek vydrží? „Zákazník se ve většině případů ptá na životnost a odolnost a vždy je to komplikovaná odpověď. Bavíme-li se o nepotištěném parciálně kartáčovaném hliníku, troufáme si říci, že životnost by se počítala na desítky let,“ vysvětluje Oľga Königová ze společnosti RATHGEBER.

Luxusní kiteboardy s luxusními detaily  

Při samotném designování bylo důležité, aby štítek padl člověku do oka. Výsledkem měl být výrazný prvek, který na první pohled zaujme. A proto byly zvoleny relativně větší rozměry a lesklý povrch. Viditelnosti výrazně napomáhá i odraz světla, který je tolik intenzivní díky zvolenému typu parciálního kartáčování ve třech různých úhlech – 90°, 150° a 30°. „Kromě toho, že štítky nyní ´hází´ odlesky světla z každé strany, přidalo jim parciální kartáčování vizuální trojrozměrnost,“ doplňuje za RATHGEBER Oľga Königová a dodává: „Tento efekt se ještě násobí při pohybu nebo rotaci štítku, a proto neunikne oku žádného pozorovatele.“

Při samotném designování bylo důležité, aby štítek padl člověku do oka. Výsledkem je výrazný prvek, který na první pohled zaujme.
A proto byly zvoleny relativně větší rozměry a lesklý povrch.

Výrazným prvkem je i text na štítku. Vystupuje díky ražbě a pro zvýraznění je ještě potištěný stříbrnou metalízou. A nechybí ani barevné části, jako je modrá barva Evropské unie. Tento štítek je vlastně ukázkou toho, co vše jde s hliníkem jako výchozím materiálem provést. „A z čeho máme největší radost? Asi z detailů – RATHGEBERu se totiž povedlo věrně vyobrazit i takové drobnosti jako jsou hvězdičky na vlajce Evropské unie,“ uzavírá Michal Bukovčák z CrazyFly.

Prohlédněte si jednotlivé produkty a produktové řady RARHGEBER a zjistěte více.