<<<

NFC řešení od Rathgeber | © RATHGEBER, k.s.
NFC řešení od RATHGEBER | © RATHGEBER, k.s.

NFC řešení od RATHGEBER

NFC řešení usnadní komunikaci se zákazníky, identifikaci a zabezpečení, přepravu osob, ale také práci ve skladu a logistiku. Tam všude si už našla své místo.

NFC TECHNOLOGIE

Pořádek a efektivita díky chytrému štítku

Mnoho lidí používá NFC technologie, aniž by si to uvědomovali. Otevírají s nimi dveře, platí v obchodě a nosí je v kapse spolu se svým telefonem. Často o nich ale neví, nebo netuší, jak fungují. Zjistěte, co všechno můžete s pomocí NFC štítků urychlit a zautomatizovat. Je toho mnoho jak v pracovním, tak v osobním životě.

Co je NFC a jak funguje?

Technologie NFC (Near Field Communication) umožňuje bezdrátovou komunikaci zařízení na krátkou vzdálenost. Jak to funguje v praxi? NFC štítky (tagy) vypadají jako tenké nálepky, které svými rozměry připomínají poštovní známky. Ke štítku pak stačí přiložit nějaký přijímač, například mobilní telefon, a čip zabudovaný uvnitř mu předá nastavený příkaz. Například zobrazí webovou stránku, přehraje video, stáhne aplikaci nebo uloží kontakt do telefonu. 

Na rozdíl od QR kódů tak můžete NFC technologii využít klidně i k předávání celých souborů. Není třeba skenovat žádný geometrický obrazec – stačí jen přiložit telefon a je to. NFC štítky jsou dobře odolné vůči teplotě, povětrnostním podmínkám i vlhkosti. Nemusíte se proto bát, že by časem vybledly, nebo se znečištěním ohrozila jejich funkčnost.

NFC štítky najdete v obchodech i u památek

NFC technologie nacházejí široké uplatnění nejen v oblasti marketingu. Jdou snadno zabudovat i do malých a tenkých materiálů – od různých etiket přes visačky až po klíčenky. Hojně je lidé využívají také ke sdílení souborů. Tato technologie totiž zajišťuje bezpečnou a velice rychlou komunikaci telefonů. Stačí, když přiložíte dva mobily vybavené NFC k sobě a ihned si můžete navzájem přeposílat fotky nebo pouštět oblíbená alba.

Díky NFC můžete v obchodech rychle platit kartou nebo dokonce mobilním telefonem. O bezpečnost se nemusíte bát. Přenosy probíhají na velmi krátké vzdálenosti, takže je velmi obtížné je zachytit a zneužít. NFC technologie navíc umožňuje i využívání různých zabezpečených aplikací.

NFC štítky se efektivně používají i v práci. Jeden vás například pustí do budovy, druhý můžete mít nalepený přímo na pracovním stole. Přiložením telefonu se vám pak třeba zapne tichý režim a nastaví wi-fi.

Ve společnosti RATHGEBER vám rádi integrujeme NFC čip do takřka všech našich produktů. Často si u nás firmy objednávají například samolepicí etikety, karty, přívěsky nebo klíčenky.

Uplatnění pro nenápadné štítky se najde i po cestě z práce domů. Díky NFC si můžete koupit jízdenku na MHD, nebo tuto technologii využít ve svém autě. Po vložení telefonu do držáku se vám například zvýší jas a spustí navigace s předdefinovanou cestou domů.

Kde se můžete setkat s NFC technologiemi?

  • V obchodech a restauracích – umožňují sbírání věrnostních bodů, využívání slev i placení.
  • V oblasti kultury a sportu – poskytují informace o událostech a nahrazují vstupenky.
  • Ve zdravotnictví – slouží k identifikaci a zobrazují údaje ze specializovaných přístrojů.
  • V dopravě a logistice – nahrazují klíče, platí parkovné a de/aktivují různá zařízení.
  • Ve firmách – zpřístupňují kanceláře, nastavují wi-fi a umožňují přístup k datům.

Jediné omezení? Malý dosah

Jedinou nevýhodou, se kterou musíte u NFC technologií počítat, je, že fungují pouze na krátkou vzdálenost, přibližně do 10 cm. Dříve bylo mínusem také malé procento zařízení podporujících NFC, dnes už je ale situace jiná. Bezdrátovým rozhraním je vybavena valná většina nových mobilů i tabletů.

NFC je celosvětově standardizovaná technologie, která je čitelná pro milióny koncových přístrojů. Můžete ji tak bez obav zahrnout do svých firemních plánů nejen v ČR, ale i v zahraničí.

Znáte 5 největších výhod NFC štítků?

  • Čipy nepotřebují žádné napájení.
  • Můžete je nalepit takřka kamkoli.
  • Naprogramují se na mnoho různých akcí.
  • Zvládají i bezhotovostní platby.
  • Přenos je těžké zachytit a zneužít.

Hledáte více informací o této technologii? Podívejte se, jak technologie NFC fungují v průmyslu a jaké zakázky pro vás rádi zpracujeme.