<<<

Štítky pro HOMBRE's Gin | © RATHGEBER, k.s.
HOMBRE's Gin | © RATHGEBER, k.s.

HOMBRE's Gin

Je značka prémiových rukodělných ginů, které díky své chuti i kvalitě všech použitých surovin patří mezi světovou špičku.

PRÉMIOVÉ ŠTÍTKY NA LAHVE

HOMBRE's Gin: Špičkový obal pro prémiový gin

Štítek jako designový prvek, který perfektně ladí s celou lahví. Právě takový vzniknul pod rukama našich kolegů pro firmu HOMBRES Distillery, která se specializuje na výrobu prémiových ginů oblíbených po celém světě. Pojďte se podívat, jak štítek vznikal a jak vypadá lahev, ve které se ukrývá skvělá chuť a aroma ginů vyrobených v BIO kvalitě.

Kovový štítek na skleněné lahvi? Decentní a elegantní kombinace

Většina z nás má skleněné lahve spojené s jediným typem značení – papírovou etiketou. Pokud se však v lahvi skrývá skutečně výjimečný nápoj, zaslouží si vystoupit z řady a zaujmout nejen obsahem, ale také na první pohled zajímavým obalem. Prémiového designu lze dosáhnout kombinací skleněné lahve s některým z našich 3D značení, ať už kovovým, nebo plastovým.

„Pro náš HOMBRE's Gin jsme nakonec vybrali dva typy štítků. Pro lahev HOMBRE's Gin Premium šlo o celokovový hliníkový štítek zušlechtěný kartáčovanou strukturou. Právě tato kombinace je u lahví velice nezvyklá. Vybrali jsme ji proto, že nám to přišlo jako originální nápad a rovněž z důvodu, že tato kombinace lahvi dodává punc luxusu,“ vysvětluje majitel HOMBRES Distillery, pan Libor Zbojan. „Druhý štítek pro HOMBRE's Gin Original představuje ekonomičtější variantu, která však nijak neubrala na celkovém dojmu. Šlo o techniku vrstvení fólií. Také tato verze působí velmi luxusním a prémiovým dojmem,“ dodává Libor Zbojan.

Zlato v lahvi: Ochutnejte jeden z nejlepších ginů na světě

Že Česká republika patří ke špičce ve výrobě piva nebo bylinných likérů, je dobře známé. Že v srdci Evropy vzniká také jeden z nejlepších ginů na světe, už tak rozšířené není. Giny od HOMBRES Distillery jsou prémiové rukodělné giny, které díky své chuti i kvalitě všech použitých surovin patří mezi světovou špičku.

Vyrábí se ve dvou variantách, Original a Premium. „Original gin je skvělý i sám o sobě, nejen jako součást míchaných drinků, a zejména v Německu je velmi oblíbený. Jeho chuť je perfektně vyvážená – není ani příliš jemná, ani příliš kořenitá. Prémiový gin vyniká svou citrusovou linkou. Mezi ingrediencemi, které tento gin tvoří, najdeme nejlepší citrusy z Kalifornie a ze Španělska,“ říká tvůrce ginů Libor Zbojan.

Když papírová etiketa není jedinou možností: Jak vzniká štítek na míru?

„Spolupráce byla relativně dlouhá a náročná, protože jsme kromě standardních 3D hliníkových štítků pro lahve PREMIUM vytvářeli také v podstatě nový produkt pro lahve ORIGINAL, takže vzorkování probíhalo poměrně dlouho. Věřím ale, že výsledek stojí za to,“ říká Libor Zbojan.

Zadání a následné zhotovení tohoto štítku byl poměrně oříšek. Více o procesu přípravy štítku prozradí Lucie Slavíčková, regionální vedoucí prodeje, která měla projekt pro HOMBRE's Gin na starost.

„Pro lahve PREMIUM jsme vyráběli předohnuté ražené 3D etikety z hliníku, povrchově zušlechtěné vodorovným kartáčováním. Pro standardní produkci, tedy lahve ORIGINAL, jsme měli najít řešení, které bude co nejvíce designově podobné 3D hliníku a zároveň bude ekonomičtější. Měli jsme dodržet danou tloušťku etikety, docílit kovového vzhledu s broušeným povrchem a zvolit vhodné lepidlo na sklo.

Náš projektový tým nakonec nakombinoval několik materiálů tak, abychom jejich slaminováním vytvořili očekávaný design. Poté, co jsme vybrali tu nejvhodnější materiálovou kombinaci pro vrstvení fólií, byla na řadě výzva s odladěním požadovaných barev. V této fázi jsme předložili velkou škálu odstínů a variant zpracování. Postupně jsme se tak propracovali od zlatě lesklého provedení až ke konečné bronzové barvě s vodorovným kartáčováním.

I přes absenci ražby motivu, jako je tomu u lahve Premium, však výsledná etiketa maximálně připomíná 3D hliník, což bylo naším cílem.“