<<<

Emblémy technologie Flexxline® pro společnost KAIA & KAIA Group | © RATHGEBER, k.s.
Společnost KAIA & KAIA Group | © RATHGEBER, k.s.

Společnost KAIA & KAIA Group

Se zabývá výrobou slow fashion oděvních doplňků. Čepice a čelenky autorských střihů doplňuje stejně kvalitní emblém vyrobený unikátní technologií Flexxline®.

EMBLÉMY TECHNOLOGIE FLEXXLINE®

Emblémy pro designové oděvní doplňky KAIA ELITE

Maximální ohleduplnost k životnímu prostředí, kvalita, design a česká výroba. To jsou čtyři pilíře brněnské firmy KAIA & KAIA Group, která se zabývá výrobou slow fashion oděvních doplňků. Čepice, čelenky a šátky autorských střihů doplňuje stejně kvalitní emblém vyrobený unikátní technologií Flexxline®.

Flexxline®: Odolné designové značení šetřící životní prostředí

Technologie Flexxline® se nejčastěji používá při značení textile. Jedná se o krásné, měkké, na dotek hebké a flexibilní emblémy či nápisy, které drží krok s aktuálním designem. A navíc jsou odolné. Právě tato kombinace vlastností nakonec oslovila i společnost KAIA & KAIA Group.

„Hledali jsme velmi specifický produkt, který by odpovídal našim nemalým kritériím. Jelikož se štítky aplikují na oděvní doplňky, které se často perou, bylo pro nás velmi důležité, aby byly nejen kvalitní, ale i odolné. Klíčový pro nás byl také faktor udržitelnosti. Toto zcela splňovaly produkty technologie Flexxline® s CO2 neutrální výrobou, které jsme vybrali hned jako první možnost. A to jsme ještě nevěděli, jak velké možnosti kreativity skýtají,“ vysvětluje Jana Šimko ze společnosti KAIA & KAIA Group.

Značení pro slow fashion čepice a čelenky z luxusní organické bavlny

Emblémy Flexxline® tak nyní zdobí české čepice a čelenky vyrobené ze žebrované tkaniny z organické bavlny s nejvyšší ekologickou a etickou certifikací GOTS. Emblém znázorňuje logo značky tvořící počáteční písmena názvu KAIA ELITE „KE“, které se zrcadlí ve čtyřech fragmentech loga:

  • kvalita materiálů a zpracování,
  • udržitelnost a zároveň design,
  • česká výroba,
  • etická zodpovědnost k planetě, lidem, zvířatům a rostlinám.

Kde se vzal nápad vyrábět módní doplňky z materiálů z udržitelných zdrojů? „Životní prostředí mi není cizí. Zajímá mě, co se kolem nás děje. Mým cílem je také pomoci vytvářet příjemné prostředí pro mou dceru. Tak vznikla myšlenka spojení designu s udržitelností. Ráda bych mladším i starším lidem ukázala, že se udržitelnost a ekologie stává běžnou součástí moderního stylu života,“ říká Jana Šimko.

Finální podoba značení: Barva na míru a dvě velikosti Flexxline® emblému

Oděvní doplňky KAIA ELITE tak aktuálně zdobí emblémy Flexxline® s CO2 neutrální výrobou ve dvou vzhledech:

První varianta má tvar obdélníku o velikosti 6 cm × 9 cm, což je pro tuto aplikaci z hlediska velikosti unikátní. Na emblému je otvorem skrz znázorněno logo značky, které vytváří dokonalý a výrazný detail s tkaninou, na kterou je emblém aplikován. „Logo je tedy zřejmé i z větší vzdálenosti. Tento výrazný prvek je zjemněn použitou texturou šrafování a rámečku, který celý štítek opticky ,uzavírá‘. Tato varianta byla vyrobena v barvě měděné a černé na stříbrném podkladu, který vytváří lesk celého štítku,“ vysvětluje Jana Šimko.

Druhá varianta emblému je vyrobena cíleně v menší, jemnější a elegantnější podobě. Emblém je obdélník velikosti 3 cm × 4 cm. Logo je tvořeno otvorem stejně jako v předešlé variantě. „Pro zjemnění vzhledu jsme vybrali texturu cross, která perfektně dotváří celý vzhled emblému opět ukončeného rámečkem. Barva této varianty byla pro naši firmu vytvořena na míru po našem předložení malého vzorku barvy. Byla to trochu loterie, ale RATHGEBER náš požadavek splnil do detailu a barva opravdu maximálně odpovídala předloze. Barva tohoto štítku je zlatobéžová,“ přibližuje proces realizace Jana Šimko.

RATHGEBER jako spolehlivý obchodní partner

Pro svůj začínající projekt si Jana Šimko RATHGEBER vyhledala na internetu. „Firma jako jediná splňovala naše požadavky na vysokou kvalitu výrobků a udržitelnost z hlediska CO2 neutrální výroby. Poptala jsem své požadavky přes formulář na stránkách společnosti, obratem se mi ozval obchodní zástupce pan Olejník a byla ihned domluvena osobní schůzka na následující den. Komunikace byla rychlá, věcná a efektivní, tak jak to v naší firmě preferujeme. Spolupráce probíhala na osobních schůzkách a vždy nám bylo ve všem maximálně vyhověno. Byla jsem spoluprací s touto společností velmi mile překvapena, protože jsme sice malá začínající firma, ale s velkými nároky na detail. S naším obchodním zástupcem panem Olejníkem máme velmi dobré vztahy a těšíme se na další zakázky,“ uzavírá Jana Šimko.