<<<

Spolupráce společnosti Parfum de Carlsbad a RATHGEBER | © RATHGEBER, k.s.
Parfum de Carlsbad a RATHGEBER štítek | © RATHGEBER, k.s.

Parfum de Carlsbad a RATHGEBER štítek

O tom, že kombinace ambry, kadidla, vzácných bylinek a koření je skutečně dokonalá, svědčí i skutečnost, že Parfum de Prague kraluje vůním Zlaté Prahy dodnes.

PRÉMIOVÉ ŠTÍTKY

Parfémy luxusní uvnitř i navenek

Nejen Paříž je městem, ze kterého si lidé mohou přivézt unikátní parfém. Ten svůj má také Praha. Kromě luxusního obsahu se každý flakonek pyšní také prémiovým značením. Pojďte se podívat na příběh vůbec nejstaršího parfému v republice, který vás přenese do dob dávno minulých.

Královský parfém s tajnou recepturou

Na celém světě není takových parfémů mnoho. Vždyť většina značek luxusních parfumerií spatřila světlo světa až v průběhu 19. a 20. století. Omamná a přitažlivá vůně Parfum de Prague však pochází už z dob vlády krále a císaře Karla IV. V době, kdy vznikalo Nové město a Karlům most, byla v srdci Evropy vytvořena i tajná receptura parfému. O tom, že kombinace ambry, kadidla, vzácných bylinek a koření je skutečně dokonalá, svědčí i skutečnost, že Parfum de Prague kraluje vůním Zlaté Prahy dodnes.

Výroba jako za starých časů

Historickému původu parfémů a jejich tradici odpovídá také způsob výroby. „Jsme manufakturní výrobce. Vyrábíme pouze parfémové esence, to znamená nejvyšší možné koncentrace parfémů. Dokonalosti podřizujeme každý aspekt našich produktů od receptury přes ručně broušený flakonek a obrandování až po luxusní krabičku,“ vysvětluje Tomáš Jiruška, marketingový manažer společnosti Parfum de Carlsbad.

Právě při práci na obrandování parfému spolupracoval ROYAL PARFUM i se společností RATHGEBER.

Luxusní parfém si zaslouží bohaté, a zároveň decentní značení

Prémiový štítek z dílny RATHGEBERU nyní zdobí každý flakonek 30 ml balení parfému Parfum de Prague. Jde o technologii Chromotion, která v zákaznících vzbuzuje touhu se výrobku dotknout a přejet prsty přes precizní hladkou strukturu povrchu štítku. Vývoj štítku však nebyl jednoduchý.

„Chtěli jsme, aby na štítku vynikly detaily orloje, ale nebyli jsme se jistí, zda to daná technologie zvládne. Věřili jsme, že ano, takže jsme vytvořili požadovanou grafiku, nechali vyrobit vzorek a vyvzorkovat. Výsledek všechny překvapil – bylo to dokonalé – přesně podle našich představ a potřeb. Z tohoto pohledu mám zafixováno, že jsme limity technologie nově definovali a posunuli,“ pochvaluje si výsledek spolupráce Tomáš Jiruška.

Tradiční preciznost české výroby a nenahraditelná ruční prác

Mezi certifikované brandy společnosti Parfum de Carlsbad patří kromě zmiňovaného Parfum de Prague také Parfum de Carlsbad. „Preciznost každého parfému je pro nás nesmírně důležitá. I proto jsou naše flakony vyráběné ručně včetně závěrečného broušení. Parfém samotný je pak vyráběn z koncentrovaných nejkvalitnějších vonných látek z celého světa a je navržený tak, aby svou vůní připomínal eleganci královského dvora a tajemnou atmosféru dob dávno minulých,“ dodává Tomáš Jiruška z Parfum de Carlsbad.

Zajímá vás, jak tyto luxusní parfémy voní? Potom si zkuste představit souznění jasmínu a růžového pepře nebo splynutí skořice, hrušky a mandarinky. Říká se, že každá z těchto kombinací by měla své majitelce přinést lásku, štěstí a úspěch. Ovocné a jemně sladké vůně pak zároveň posílí sebevědomí, vášeň i mysl a vyvolají hezké vzpomínky. Možná právě proto se tyto parfémy těší oblibě už bezmála 700 let.