<<<

Zkoušky kvality RATHGEBER  | © RATHGEBER, k.s.
Měření drsnosti povrchu RATHGEBER  | © RATHGEBER, k.s.

Měření drsnosti povrchu RATHGEBER

Analýza vlastností povrchu, vzorkování barev a klimatické testování nám pomáhají zaručit perfektní jakost našich výrobků.

TESTOVÁNÍ KVALITY

Zkouška kvality a testování: Protože v RATHGEBERu nenecháváme nic náhodě

V RATHGEBERu chceme mít 100% jistotu, že všechny štítky, nápisy a emblémy z naší výroby jsou maximálně kvalitní. Abychom mohli zaručit perfektní jakost, testujeme všechny vlastnosti, které jsou důležité pro správnou funkčnost i bezchybný design našich produktů. Pojďte se podívat, o jaké testy jde.

Analýza vlastností povrchu

Vybrat vhodný štítek pro daný typ povrchu není pouze věcí odhadu. Pro kontrolu povrchových vlastností proto používáme spektrometr FT-IR. Tento přístroj pomáhá identifikovat širokou škálu materiálů, jako jsou lepidla, plasty, injektážní materiály, oleje anebo tuky. Díky tomu pak dokážeme pro daný typ povrchu navrhnout použití vhodného materiálu, jako je plast nebo kov, a zároveň vybrat lepidlo, pomocí kterého bude štítek dobře držet.

Stanovení barvy 

Přejete si vyrobit štítek, nápis či emblém přesně podle loga vaší firmy? Potom je velice důležité zachovat nejen velikost a poměr jednotlivých prvků loga, ale také jeho barvy. Stanovení barvy, vizuální porovnání standardu a vzorkování barev provádíme v naší světelné komoře s normalizovaným světlem. Standardně využíváme normalizované světlo D65, barvy pak určujeme podle ISO 3664. Poradit si umíme ale i dalšími standardy.

Klimatické testy  

Sluneční paprsky, slaná voda, prudký vítr nebo teploty -40 °C. I tohle štítky od RATHGEBERu vydrží. Požadavky na zvýšenou odolnost proti povětrnostním podmínkám umíme splnit i díky simulacím v naší klimatické komoře. Ta zvládne napodobit teploty od -40° do 180 °C nebo vzdušnou vlhkost od 0 do 98 %. Kromě chování materiálu samotného sledujeme také funkčnost lepidla. Pro extrémní podmínky pak používáme lepidla, která drží v mrazech i na pouští. Přečtěte si o nich více.

Další testy 

Měření přilnavosti 

Odchlípnutý štítek už po pár dnech nebo týdnech? To v RATHGEBERu nepřipadá v úvahu. Pomocí měřiče přilnavosti totiž testujeme odlepování různých typů štítků a lepidel na skle, kovu i různých dalších materiálech. 

Určení stupně lesku 

U některých štítků a emblémů z hliníku nebo oceli záleží – kromě jiných vlastností – také na stupni lesku či matu. Pomocí přístroje na měření lesku dokážeme splnit veškeré specifikace na úroveň lesku.  Díky tomu pak výsledek přesně odpovídá přáním a návrhům klienta.

Měření hloubky drsnosti povrchů 

Budete-li chtít, můžeme v RATHGEBERu kromě kontroly kvality provést také měření drsnosti povrchu, popřípadě kartáčování.