<<<

Stánek RATHGEBER na veletrhu AMPER | © RATHGEBER, k.s.
VELETRH AMPER

RATHGEBER představil své technologie na největším veletrhu elektrotechniky v Čechách i na Slovensku

Na konci března tohoto roku se RATHGEBER definitivně zařadil mezi společnosti, které mají co říci nejen k marketingu, ale také k moderním technologiím. Od 20. do 23. 3. 2018 byl totiž součástí veletrhu AMPER – největšího veletrhu elektrotechniky v České a Slovenské republice. Čím jsme se návštěvníky rozhodli zaujmout?

Už 26. ročník AMPER veletrhu představil všem zájemcům o elektrotechniku, elektroniku, automatizaci a zabezpečení 590 vystavovatelů z 29 zemí světa. A mezi nimi i RATHGEBER, který dostal příležitost ukázat, že vyrábí víc než jen „obyčejné“ štítky a značení. Za produkty RATHGEBER se totiž skrývá unikátní technologie. A někdy se také ukrývá přímo v nich.

NFC štítky šetří náklady za odvoz odpadů  

Když občané v Kolíně vysypávají odpad do popelnic, jen málokdo z nich si všimne, že jsou označeny speciálními nálepkami. Většina z nich ale za poslední rok zaznamenala podstatné zlepšení v odpadovém hospodářství. Popelnice nejsou přeplněné, neválí se kolem nich odpadky a popeláři už v ulicích nerámusí tak často.

Na veletrhu AMPER jsme představili projekt Smart City, který městům umožňuje efektivnější a ekologičtější nakládaní s odpadem.

NFC štítky a projekt Smart City na veletrhu AMPER | © RATHGEBER, k.s. Nenápadné NFC čipy lze nastavit na bezpočet příkazů. V rámci projektu Smart City evidují stav náplně popelnic a tyto údaje předávají do centrály.

A to všechno díky projektu Smart City, na kterém se mimo jiné podílela i firma RATHGEBER. Chytré popelnice totiž vybavila speciálními NFC čipy, díky kterým mohou zaměstnanci města a popeláři zaevidovat stav náplně a tyto údaje předat do centrály. Popelářské vozy tak každý den vyjíždí jenom tam, kde je to právě potřeba – tedy za popelnicemi, které jsou už plné. Město díky tomu šetří pohonné hmoty i životní prostředí a přispívá také k tomu, že se vytřídí více odpadu. 

Technologie, která plní příkazy na míru   

Chytré etikety se zabudovaným NFC čipem vyrobila společnost smart-TEC, která patří do skupiny RATHGEBER. A nebylo to zdaleka poprvé – na míru vyráběným RFID a NIF technologiím se totiž věnuje už 15 let. Málokdo přitom ví, čím vším mohou být nenápadné nálepky užitečné, a že se dají nastavit na bezpočet příkazů, díky kterým zvýší pořádek a efektivitu v pracovním i osobním prostředí.

Více informací – třeba o tom, jak chytré popelnice zvládají nepříznivé počasí i vandaly – najdete v článku Chytré popelnice: O krok blíž k modernímu městu s technologií NFC.

Precizní aplikace na textil. Nejen pro pracovní oděvy   

Nové aplikace FLEXXLINE o tloušťce jen 0,5 až 0,7 mm se vyznačují luxusní povrchovou úpravou a mimořádnou odolností – a to díky speciální technologii, kterou jsme na veletrhu AMPER také představili.

FLEXXLINE představuje velmi odolnou aplikaci pro všechny typy textilu. Může mít jakoukoli barvu, strukturu povrchu a tvar o velikosti od 5 mm až do 300 cm2.

FLEXXLINE od společnosti RATHGEBER – AMPER 2018 | © RATHGEBER, k.s. Věděli jste, že aplikace FLEXXLINE se používají i v oděvním designu?

Emblémy a nápisy FLEXXLINE jsme vyvinuli speciálně k aplikaci na textil, pro pokožku i životní prostředí však znamenají daleko menší zátěž než klasické potisky z PVC. Vyrábíme je totiž z polyuretanu a díky tomu jsou nejen ekologičtější, ale také daleko odolnější – svou barvu a přilnavost si zachovávají i v náročných podmínkách a po mnoha vypráních. Přestože je materiál velmi tenký, umožňuje precizní povrchovou úpravu a ztvárnění složitých struktur, díky nimž každé logo i nápis opravdu vynikne. Koneckonců věděli jste, že FLEXXLINE se používá i v oděvním designu

Už 70 let tradice i inovací  

Kromě unikátních technologií jsme na veletrhu AMPER mohli návštěvníkům nabídnout ještě něco – příběh značky RATHGEBER , která tento rok oslaví 70 let od svého vzniku. A i když jsme se se svými inovacemi zařadili mezi moderní společnosti, jsou pro nás naše hodnoty a rodinná tradice stále nepostradatelné.