<<<

Produkt PLEXI od společnosti | © RATHGEBER GmbH & Co. KG
Krásné barvy, speciální efekty | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Krásné barvy, speciální efekty

Díky vlastnostem akrylového skla lze pomocí různých typů tisku a speciálních barev dosáhnout jedinečných efektů.

TECHNOLOGIE

Plexisklo: Jak vypadá a s čím lze kombinovat?

Přesný a hladký řez podle navržených obrysů. Jedinečné efekty a možnost přilepení téměř k jakémukoli povrchu. Ideální volba pro malé série. To je produkt PLEXI, který může nabývat podoby štítku, emblému, nápisu i jednotlivých písmen.

Jak vypadají štítky z PLEXI a kdy je zvolit

PLEXI, právě pod tímto názvem najdete u RATHGEBERu štítky, loga a nápisy vyrobené z akrylového skla neboli plexiskla, známého v průmyslu pod zkratkou PMMA (polymetylmetakrylát). Jde o pevný plastový materiál s dokonalou průhledností, který lehce zvládne i teploty kolem 100 °C. Je velice pevný a odolný vůči vlivům počasí. Proto se stal velmi oblíbeným produktem pro 3D značení ve venkovním prostředí. Hojně je však využíván i v interiéru například jako kryt různých přístrojů nebo čelní panel.

Díky velkému výběru nejrůznějších druhů lepidel lze PLEXI štítek či nápis připevnit k téměř jakémukoli povrchu. Vysoká tuhost plexiskla navíc umožňuje bezproblémové vrtání, takže lze výsledný produkt k určenému povrchu i přišroubovat.

Estetické a zároveň ekonomické řešení

Digitálně řezaná loga, znaky a nápisy, které mohou být složené i z jednotlivých volných písmen, jsou skvělou volbou zejména při menším množství objednávaných produktů. Důvod spočívá v procesu výroby. Na rozdíl od jiných technologií totiž u PLEXI není potřeba vyrábět žádné speciální nástroje na míru konkrétní zakázce.

Povrchové úpravy: Jeden materiál, desítky možností

PLEXI je úžasný produkt. Díky tomu, že akrylové sklo je samo o sobě průhledné i v tlustých vrstvách, lze pomocí různých typů tisku a speciálních barev dosáhnout jedinečných efektů. To ale není vše. PLEXI se dá také kombinovat s jinými materiály a technologiemi. Například s 3D hliníkovými štítky nebo s produkty CHROMOTIONFINOCHROMROYALPLAST. Podívejte se na nejrůznější povrchové úpravy a kombinace do naší galerie.

TIP: Prohlédněte si také jednu z hotových zakázek PLEXI – štítky pro koberce KYMO – spolu s detaily zakázky a nechte se inspirovat pro svůj projekt.