<<<

Fóliové klávesnice RATHGEBER pro ZPT Vigantice | © RATHGEBER, k.s.
ZPT Vigantice | © RATHGEBER, k.s.

ZPT Vigantice

Komunikační a signalizační systémy vyrábí firma ZPT Vigantice už od roku 1993.

FUNKČNÍ ZNAČENÍ

Fóliové klávesnice, které pomáhají zachraňovat životy

V naší dílně vznikají nejen marketingové štítky, ale také funkční značení. Příkladem takových výrobků jsou čelní panely a fóliové klávesnice. Ty vyrábíme mimo jiné pro komunikační a multimediální systémy ZPT Vigantice, které usnadňují život pacientům i sestrám v zdravotnických a sociálních zařízeních.

Fóliové klávesnice: Detail, bez kterého to není ono

Co si představíte, když se řekne „čelní panel“ nebo „fóliová klávesnice“? Většina lidí asi nic konkrétního. Ve skutečnosti se však s těmito výrobky potkáme každý den. Třeba když si chceme dát u automatu kávu, když zvoníme na zvonek bytu nebo když jsme na vyšetření u specializovaného lékaře. Tady všude kryje tlačítka daného přístroje fólie, která má srozumitelný a pro uživatele přívětivý dizajn, je příjemná na dotek a dotváří celý přístroj tak, aby se dal snadno – nebo více méně intuitivně – ovládat.

Obrázky jednotlivých tlačítek spolu s ikonami nebo popisky totiž uživateli říkají, co stisknout, aby přístroj udělal danou věc (podobně jako víme, že symbol „plus“ na dálkové ovládači znamená zesílení zvuku nebo červený kulatý symbol s čárkou nahoře patří k tlačítku „zapnout/vypnout“).

Klávesnice a štítky pro komunikační systémy

Fóliové klávesnice, nebo chcete-li fóliové štítky, dotváří i komunikační a multimediální systémy, které nabízí společnost ZPT Vigantice z Rožnova pod Radhoštěm. „S firmou RATHGEBER spolupracujeme na několika projektech. Jedná se o fóliový štítek většinou s průhledy pro displej nebo LED. Tyto štítky jsou součástí našich přístrojů určených pro oblast zdravotnictví. Slouží na sesternách, pokojích i jednotlivých částech lůžkových oddělení,“ vysvětluje Miloš Orság ze ZPT Vigantice.

Jak taková zařízení vypadají? Zjednodušeně řečeno trochu jako tablet, telefon nebo velký zvonek s reproduktorem – záleží na daném zařízení zapojeném do celého systému. Funkce každého z nich se ale od běžných komunikačních zařízení výrazně liší.

Například jednotka na pokoji pacienta nabízí snadné ovládání, které zvládnou i starší, nemocní nebo po zákroku unavení lidé. Díky ní mohou pacienti volat přímo do sesterny, stisknout tlačítko s konkrétní akcí (třeba ovládání světla nebo televize na pokoji), poprosit sestřičku o asistenci nebo si zavolat rychlou pomoc. Jiné podobné zařízení je samozřejmě i na sesterně, další může být třeba u vchodu do daného oddělení. Díky čipům se přes dveře dostanou jen povolané osoby, přes mikrofon pak může návštěva poprosit sestřičku o otevření hlavních dveří.

Fóliové štítky a speciální požadavky: S čím vám umíme pomoci?

Čelní panely a klávesnice z polykarbonátu a polyesterové fólie mohou mít celou řadou úprav: průsvit, speciální tvary, proražené otvory, průhledná či průsvitná okna s nelepivými částmi, ploché a reliéfní klávesnice odolné vůči poškrábání nebo potisk z rubové strany. Barva potisku závisí pouze na přání klienta. Poradit si umíme také se speciální antibakteriální úpravou, která je vhodná například pro nemocniční či kuchyňské přístroje.

Prohlédněte si další čelní panely a fóliové klávesnice. Na stránkách najdete celou fotogalerii.