<<<

Logo Levit Pen – technologie FINOCHROM  | © RATHGEBER, k.s.
FINOCHROM – štítek pro Levit Pen | © RATHGEBER, k.s.

FLEXXLINE pro FSG – RATHGEBER

„Kovový štítek působí exkluzivně. Je to takový punc, který ten produkt posune na úplně jinou úroveň.“

FINOCHROM

FINOCHROM a kovový štítek, který levituje nad zemí. Spolu s perem Levit Pen

Odvážný design, funkčnost a hravost. Přesně takový koktejl vlastností se schovává v originálním produktu, který vymyslela skupina českých kreativců na domácí půdě. O co jde, poznáte už podle názvu. Levit Pen je pero, které přemění práci na zábavu. Čekat na vás totiž nebude přímo na stole, ale pár centimetrů nad ním… A spolu s ním i unikátní štítek, který dostává design pera na vyšší úroveň.

Levit Pen: Požitek z práce a ničím nerušené „flow“ 

Vyladěný pracovní prostor, kde nic neruší ani nepřebývá, to je prostředí, které vyzývá k produktivní práci a umožňuje dostat se do „flow“. Tedy do stavu, ve kterém jde práce jakoby sama od sebe. Ponoření se do činnosti může ovlivnit každý detail. Dokonce i zařízení, která používáme. I to byl jeden z motivů, proč vzniklo unikátní pero Levit Pen s neodymovými magnety, díky nimž pero levituje nad elegantním pouzdrem.

Požitek z práce a nerušený tvůrčí proces zajistí nejen tvar a povrch samotného pera, ale také jemný inkoust, který na papír hladce dosedá. Na druhém konci pera je pak umístěn stylus vhodný pro všechny typy dotykových displejů. Stejně jako je vyladěná funkčnost pera, je vyladěný i jeho design. Do nejmenších detailů. 

Punc, který dostane produkt na vyšší úroveň 

Krásu a eleganci kovu jiný materiál jen tak nepřekoná. Pero z kvalitního hliníku má matnou povrchovou úpravu, víčko krabičky je z leštěné oceli. K tomu pak perfektně ladí precizně vyrobené logo z chromovaného kovu ve stříbrné barvě. Písmena „L“ a „P“ s jemnými a čistými liniemi najdete na pouzdře a na špičce víčka samotného pera. 

„Při výběru typu štítku pro nás bylo nejdůležitější, aby jeho materiál korespondoval s povrchem produktu. FINOCHROM je vlastně chromovaný kov, který může fungovat v lesklé, matné i kartáčované variantě. Pro pero Levit Pen, které je samo o sobě matné, jsme zvolili lesklou variantu, aby štítek vyniknul,“ říká Ondřej Kaman, creative direktor společnosti Able.cz, která měla na starosti mimo jiné design loga.

3 důvody, proč zvolit kovový štítek FINOCHROM

Na začátku přitom bylo ve hře několik variant. FINOCHROM vyhrál hned z několika důvodů. „Klient původně chtěl do povrchu pera logo značky vyfrézovat. To nám ale nepřišlo jako šťastný nápad kvůli zanášení špíny. Takže jsme mu ukázali Rathgeber a byl z toho nadšený,“ vysvětluje Ondřej Kaman z Able.cz. Dalším důvodem byly dobré zkušenosti z předchozích projektů. „FINOCHROM jsme použili už u několika předešlých projektů a používáme ho i pro naše účely ve studiu. Dá se použít i na tiskoviny, vizitky a katalogy. Kovový štítek navíc působí exkluzivně. Je to takový punc, který ten produkt posune na úplně jinou úroveň,“ dodává Ondřej Kaman.

Kvalitní značení snese i slunce a slanou vodu 

Štítky, nápisy a loga FINOCHROM jsou velmi odolné nejen proti slunci a náročným povětrnostním podmínkám, ale také proti mechanické námaze, čisticím prostředkům nebo louhům a kyselinám. I proto se hodí nejen na produkty používané v interiéru. V kombinaci s vhodně zvoleným lepidlem snese náročné venkovní podmínky – dokonce i dlouhodobé působení slané mořské vody. 

Aplikování FINOCHROMu je přitom velice jednoduché. „RATHGEBER většinou dodá hotové štítky, které se pak aplikují přímo ve výrobě. Já si je ale na některé produkty aplikuju přímo sám. Je to v podstatě samolepka na přenosné fólii. Stačí nalepit, přetřít hadříkem a nechat pár hodin vytuhnout. Takže ta aplikace není náročná,“ uzavírá Ondřej Kaman. 

Zjistěte více o technologii FINOCHROM