<<<

Povrchové úpravy hliníku | © RATHGEBER, k.s.
Hliník 3D s CHROMOTION  | © RATHGEBER, k.s.

Hliník 3D s CHROMOTION

Hliník působí elegantně
také v kombinaci s
dalšími materiály. 

HLINIK POVRCHOVÉ ÚPRAVY

Povrchové úpravy hliníku: přizpůsobí se každé vaší představě

Každý si pro svůj výrobek přeje marketingové značení, které by bylo zajímavé, originální a zároveň zdůrazňovalo kvalitu produktu. Všechny tyto vlastnosti 100% splňuje materiál, do kterého byste to na první pohled možná neřekli – hliník. Jeho výhodou jsou téměř nekonečné možnosti povrchových úprav, ale i vysoká odolnost vůči náročným povětrnostním podmínkám. Nahlédněte s námi do fotogalerie a zjistěte, jaké typy povrchů hliníkových štítků dokážeme vyrobit.

Prohlédněte si designové štítky, které vás nadchnou! 

Výrazné reliéfní tvary, kartáčovaná struktura, diamantový přebrus, speciální efekty a nekonečné možnosti tisku. Že si pod těmito úpravami neumíte představit finální podobu štítku? V galerii najdete příklady, které jednotlivé povrchové úpravy zobrazují. Rozhodně přitom neplatí, že jeden štítek zvládne pouze jeden typ úpravy. Přesvědčte se, že kombinace úprav hliníkových 3D štítků se přizpůsobí všem vašim představám.

3D hliníkové štítky si rozumí i s dalšími materiály

Hliník je naprosto výjimečný materiál. Elegantně nevypadá pouze sám o sobě, ale také v kombinaci s dalšími materiály, jako je dřevo, plexisklo, ROYALPLAST nebo CHROMOTION. V galerii si můžete prohlédnout například hliníkové štítky pro společnost Sonor, jednoho z nejznámějších výrobců bicích nástrojů na světě. Bubnové paličky na každém ze štítků byly vyřezány laserem z krásného žilkovaného dřeva, ze kterého se vyrábí i bubny samotné.

Hliník se dá ale kombinovat také s ochrannými známkami a nejrůznějšími pečetěmi kvality. Takový štítek vzniknul například pro společnost CrazyFly, výrobce sportovního náčiní pro kitování a windsurfing. Jeho účel je jasný: dát vědět, že kvalitní vybavení pochází z Evropy.

Hepco &amp; Becker: Jeden štítek, tři různá řešení

Hepco & Becker je výrobce příslušenství pro motocykly. Mezi výrobky této firmy najdeme důmyslná motocyklová zavazadla, praktické kufry na nářadí nebo ochranné díly pro více než 700 modelů motocyklů různých značek. A proto musí být různorodé i jejich značení. Na 3D hliníkových štítcích pro Hepco & Becker můžete porovnat, co udělá malá změna v úpravě povrchu s finálním vzhledem štítku.

• První štítek jsme vyrobili s použitím sítotisku. Jeho motiv je lehce vyvýšený, což je příjemné prozkoumat nejen pohledem, ale i hmatem. Štítek vyniká skvělým kontrastem mezi barvami. 

• Druhý ze štítků je na rozdíl od prvního hladký jako zrcadlo. Vyvýšené trojrozměrné písmo, jemné linie i kartáčování jsou provedeny mimořádně přesně. 

• Ve třetí variantě jsme použili digitální 3D tisk. Tato varianta je mimořádně působivá – zdá se, jako by motiv ze štítku doslova vystupoval. Zda opravdu vystupuje, nebo ne, si můžete ověřit konečky prstů.