<<<

Výrobní závod společnosti RATHGEBER GmbH & Co. KG | © RATHGEBER, k.s.
Věděli jste, že… | © RATHGEBER, k.s.

Věděli jste, že…

RATHGEBER má vlastní grafické oddělení, které je vám k dispozici, ať už poptáváte jakékoli marketingové či technické značení pro své podnikání.

ODDĚLENÍ RATHGEBERU

3 otázky pro naše grafické oddělení

Přemýšlíte, zda pro spolupráci s RATHGEBEREM potřebujete vlastního grafika či designera a promyšlený návrh? Přečtěte si 3 odpovědi na otázky, které jsme položili našemu grafickému oddělení.

Jak obvykle vypadá proces navrhování a schvalování budoucího štítku – od prvního nápadu až po zadání do výroby? A jak v tomto procesu figuruje grafické oddělení?

Postup se liší podle toho, v jakém oboru zákazník podniká. Někdy jsme „svázáni” technickým výkresem, který přísně nařídí vzhled a parametry štítku. Jindy nastane zcela opačný případ – zákazník si tužkou pouze hrubě načrtne svoji představu na papír a tady máme prostor pro vlastní kreativitu. Samozřejmě v rámci technologických možností.

Často také spolupracujeme s interním či externím grafikem klienta. V každém případě však na prvních schůzkách zástupci našeho obchodního oddělení zákazníkovi vysvětlí, co pro něj zvládneme vyrobit (i to, jak mu dokážeme v našem grafickém oddělení pomoci) – takže ta očekávání jsou nastavená už na začátku a nehrozí zklamání z toho, že by naše výroba nezvládla něco zásadního.

Jak často se přeci jen stane, že si klient přeje navrhnout něco, co jednoduše nejde vyrobit? Jak potom postupujete

Někdy se stane, že si zákazník přeje vyrobit něco, co jednoduše nejde. A pak musíme nastoupit my, grafické oddělení, a přijít na to, co a jak. Úpravy pak konzultujeme s odborníky z výroby, vždy hledáme kompromis mezi technickou vyrobitelností a přáním zákazníka. Veškerá komunikace k zákazníkovi však plyne z obchodního oddělení, které se změnami vždy obeznámíme.

Jaký trend převažuje – spoléhají klienti více na pomoc vašeho grafického oddělení, nebo mají svého vlastního grafika/designera, se kterým potom zakázku řešíte?

Přibývá těch, kteří mají svého grafika, nebo si návrh nechají zpracovat externě společností zabývající se designem. Většinou můžeme takové návrhy vyrobit bez větších úprav. Pak je tu již zmíněná skupina průmyslových zákazníků s technickými výkresy. No a nakonec jsou tu klienti, kteří se spoléhají na nás. Těch ale v portfoliu našich zákazníků není mnoho. V každém případě rádi nabídneme pomocnou ruku s grafikou všem ze zmíněných skupin.