<<<

Odolné 3D hliníkové štítky pro kotle VERNER | © RATHGEBER, k.s.
3D hliníkové štítky pro kotle VERNER | © RATHGEBER, k.s.

3D hliníkové štítky pro kotle VERNER

Efektní kombinace červené, černé a stříbrné barvy umožňuje, aby vyniknul velmi moderní a elegantní design štítku.

UKÁZKY HOTOVÝCH PROJEKTŮ

Odolné 3D hliníkové štítky pro kotle VERNER

Jednička mezi českými výrobci tepelné techniky a průkopník v tomto oboru. Společnost VERNER v České republice působí od roku 1990. Technologie, které tehdy byly na západ od našich hranic dobře známé, přinesla do ČR právě tato firma. RATHGEBER měl tu čest pro její produkty vyrobit precizní značení. Pojďme si o něm říci více.

Nová podoba štítků pro tepelnou techniku VERNER

Interiérové kotle, krbová kamna, kotle na kusové dřevo, automatické nebo průmyslové kotle – v portfoliu společnosti VERNER najdeme širokou nabídku špičkové tepelné techniky. Na všech těchto výrobcích naleznete logo VERNER buď v aktuální podobě od společnosti RATHGEBER, nebo dříve používaný jednodušší typ štítku. 

Jak začala spolupráce se společností RATHGEBER a spolu s ní i přechod na novou podobu štítku?

„Společnost RATHGEBER oslovila naši firmu jako první. Tehdy mě kontaktoval telefonicky obchodní zástupce s nabídkou představení produktů. Schůzka byla začátkem další spolupráce. Osobně jsem byl mile překvapen, jaké množství různých zajímavých štítků a etiket RATHGEBER vyrábí,“ vysvětluje Pavel Kábrt z firmy VERNER.

Decentní a zároveň maximálně funkční. Takové jsou štítky pro kotle VERNER

Výsledkem spolupráce je štítek, který si můžete prohlédnout v naší fotogalerii. Jedná se o hliníkový štítek se strukturálním lakem. Efektní kombinace červené, černé a stříbrné barvy umožňuje, aby vyniknul velmi moderní a elegantní design štítku. Štítek je zároveň decentní, a nijak tedy nenarušuje vzhled kotle. Naopak ho vkusně doplňuje.

„Základem štítku je autorsky chráněné logo naší firmy, které má dané tvary a poměr velikostí. Ohledně barevné kombinace jsme vycházeli z firemních barev, což je kombinace černé a červené. Kapotáže našich výrobků, kde je logo umístěno, mají červenou barvu. Zvolili jsme proto černý podklad, samotné logo v podobě písmen má stříbrnou lesklou barvu. Jako doplněk slouží plamínek v červené barvě nad písmenem N, které zároveň symbolizuje tvar komínu,“ vysvětluje finální podobu štítků Pavel Kábrt.

Parametry 3D hliníkového štítku

Samotný hliníkový štítek má 3D provedení. Písmena VERNER a plamínek nad N vystupují nepatrně nad povrch. Je dlouhý 8 cm, široký 4 cm a jeho rohy jsou zaoblené (rádius 3 mm). Na zadní straně je připravena samolepicí fólie sloužící pro snadné upevnění k povrchu. Na přední straně mají štítky z výroby ochrannou fólii, která se odstraní až při aplikaci.

„Název VERNER odkazuje na příjmení zakladatele společnosti pana Vladimíra Vernera. Plamínek nad písmenem N odkazuje na produkci firmy VERNER. Tedy na tepelnou techniku, jako jsou kotle na dřevo, kotle na pelety a krbová kamna,“ doplňuje Pavel Kábrt.

Firma VERNER jako průkopník technologií v ČR

Firma VERNER se výrobou tepelné techniky zabývá od roku 1990. Hned na začátku 90. let se stala průkopníkem nových technologií v tehdejším Československu a později v České republice. A to díky výrobě pyrolytických/dřevozplyňovacích kotlů na dřevo o výkonech 25 kW a 45 kW.

Na západ od našich hranic, především v Německu a Rakousku, bylo pyrolytické spalování dřeva známou věcí. V ČR se ale do té doby nevyužíval princip těchto kotlů, kdy se sekundárně spalují různé látky a plyny, které se uvolňují při samotném spalování dřeva. Výsledkem tohoto procesu je vysoká účinnost spalování. Podmínkou je však speciální konstrukce kotle.

Později přibyla do portfolia firmy VERNER také výroba krbových kamen o různých výkonech a výroba automatických kotlů na pelety s možností spalovat různá alternativní paliva. Všechny tyto výrobky v modernizovaných formách nebo zcela nově vyvinuté vyrábí firma dodnes. V roce 2014 převzala výrobní program firmy VERNER a.s. slovenská společnost VERNER SK s.r.o. Detailní informace ke každé z technologií najdete na stránkách www.kotle-verner.cz.

→ Více o tom, jak vysokou teplotu štítky na kotle vydrží, z čeho se vyrábí a jak se upevňují na produkt najdete v článku Technická specifikace štítků na kotle.