<<<

RATHGEBER Cleanroom, tisknutí | © RATHGEBER, k.s.
Tajemství dokonalého povrchu | © RATHGEBER, k.s.

Tajemství dokonalého povrchu

Od ostatní výroby je Cleanroom dobře oddělený, má vlastní klimatizaci a také své vlastní předpisy pro úklid.

BARVA A POVRCH

Cleanroom: Pro dokonalý povrch štítků

Krásně vyvedená barva spolu s dokonale hladkým povrchem patří mezi poznávací znamení našich výrobků. Jak je možné, že je barva tak krásná a není na ní sebemenší nedokonalost jako třeba smítko nebo prach? Za špičkovou kvalitou našich štítků stojí specializovaná místnost, tzv. Cleanroom. Nahlédněte do ní s námi.

Co je to Cleanroom a jak funguje

Slovo cleanroom pochází z angličtiny a doslovně ho můžeme přeložit jako čistá místnost nebo čisté prostory. V podstatě se jedná o samostatnou místnost v rámci výrobní haly, ve které je předepsaná čistota, vlhkost a teplota vzduchu. Díky takto nastaveným podmínkám nabízí místnost ideální klima pro ustálení povrchu štítků. Od ostatní výroby je dobře oddělená, má vlastní klimatizaci a také své vlastní předpisy pro úklid.

Kromě toho tu platí i přísnější pravidla pro pohyb zaměstnanců. Rozhodně sem nemají přístup všichni. Do Cleanroomu mohou vejít pouze pracovníci, kteří se přímo podílí na výrobě daných štítků, emblémů nebo třeba nápisů. „Abychom předešli zanesení a znehodnocení štítků v průběhu výroby, mají všichni pracovníci s povolením vstupu speciální oblečení, návleky a čepice,“ vysvětluje Jana Ptáčková, produktová manažerka RATHGEBERU.

Ideální podmínky pro vaše štítky? 20-40-42

Tato speciální místnost neslouží pouze na sušení již natištěných materiálů, a tak zde kromě stojanů na sušení najdeme také sítotiskový stroj a UV tunel potřebný k vytvrzení sítotiskové barvy, která by jinak neuschnula. A jaké jsou ideální podmínky pro výrobu štítků? „Výrobky tiskneme a sušíme při teplotě 20 °C a vlhkosti vzduchu pohybující se okolo 40–42 %. V místnosti štítky zůstávají minimálně 24 hodin, po úplném doschnutí je můžeme připravit k expedici,“ dodává Jana Ptáčková.

Nový Cleanroom funguje od léta 2018 a slouží zejména pro realizaci zakázek, které vyžadují vysokou kvalitu tisku. Kromě některých typů štítků sem patří také čelní panely nebo fóliové klávesnice.

Cleanroom není jediná technická třešnička na dortu, se kterou v RATHGEBERU pracujeme.  Podívejte se také na naši novou tiskárnu, díky které zvládneme potisknout vaše štítky i v tzv. fotokvalitě.