<<<

3D hliníkový štítek pro Jumping – RATHGEBER | © RATHGEBER, k.s.
JUMPING

Bezpečnostní etikety: Chraňte své produkty před zneužitím

Potřebujete ochránit své zboží a produkty před zneužitím nebo nedovolenou manipulací? V nabídce společnosti RATHGEBER pro vám máme 5 různých bezpečnostních systémů, které pomohou, ať už se obáváte nesprávného zacházení, padělání, nebo potřebujete garantovat původ výrobku.

Bezpečnostní systémy, které nabízí řešení na míru   

Bezpečnostní systém RPS/VOID – nezmizí beze stopy: Jde o jeden z nejznámějších typů etiket bránících proti nedovolené manipulaci, mechanickému poškození nebo (násilnému) otevření. Lze jej ale použít také jako garanci doručení zboží v bezchybném stavu. Použití je velmi jednoduché – etiketu stačí nalepit. Pokud se někdo pokusí ji odlepit, zůstane na povrchu produktu i na odlepené etiketě nápis „VOID“. V případě odlepení etikety typu RPS zůstane na podkladu šachovnicový vzor.

Bezpečnostní systém RPK – chrání proti přepisu: Co je psáno, to je dáno. Tak by se dal popsat princip bezpečnostního systému RPK. Způsoby, jak štítek chránit proti přepsání, jsou dva. Buď je jeho povrch přelakovaný, a tím chráněný proti zfalšování. Nebo mohou být záznamy dodatečně chráněny zapouzdřením do čirého ochranného laminátu.

Bezpečnostní systém RSZ – štítek, který dolů jen tak nedostanete: Materiál, ze kterého je bezpečnostní štítek vyroben, má velmi malou pevnost, a tak se při pokusu o odlepení trhá na malé kousky. Tento princip všichni známe – vzpomeňte si, jak je obtížné dostat dálniční známku z předního skla automobilu.

4D-SECURITY – vizuální efekt s praktickým využitím  

4D-SECURITY je štítek umožňující jednoznačné vizuální rozpoznání pravosti – díky impozantnímu hloubkovému efektu založenému na speciální mikročočkové technologii. „Tiskem ve více úrovních se text nebo motiv na fólii jakoby vznáší. Výhoda této fólie je ta, že ji lze kombinovat i s dalšími bezpečnostními efekty proti odlepení – například se systémem RPS. A tak funguje nejen jako designový prvek a garance pravosti, ale také chrání proti padělání a nechtěné manipulaci,“ říká Oľga Königová, marketingová ředitelka společnosti RATHGEBER. Pro lepší představu se určitě podívejte na video se štítkem 4D-SECURITY.

3D hliník: designový štítek jako ochrana proti padělání trampolín 

Chránit zboží a produkty před napodobením umí nejen specializované bezpečnostní etikety, ale také designové štítky, které slouží primárně jako značení pro marketing. Mezi nejoblíbenější možnosti, jak svůj originál označit, patří 3D hliník. „Štítky vyrobené z hliníku lze upravit mnoha různými způsoby. Mezi ně patří diamantový přebrus, mikrotisk, ražení, speciální barvy a struktury kartáčování. Hliník lze navíc kombinovat i s jinými technologiemi jako Akryl, CHROMOTION, FINOCHROM nebo ROYALPLAST. A napodobit takto složitý štítek je velmi těžké,“ upřesňuje Oľga Königová, ze společnosti RATHGEBER.

„Trampolíny známé po celém světě si zaslouží víc než
obyčejnou samolepku. 3D hliníkové štítky nás navíc odliší
od nekvalitních padělků. Jdou totiž napodobit jen těžko,“
říká Tomáš Burianek z firmy Jumping.

Právě tato motivace stála i za výběrem 3D hliníkového štítku jako značení profesionálních trampolínek, které vyrábí firma Jumping. „Naše štítky nezapadají do kategorie ´bezpečnostní´, ale to byl záměr. Chtěli jsme marketingové značení, které vypadá opravdu na úrovni a slouží vlastně jako punc kvality. Něco, co vás na první pohled odliší od napodobenin. A proto jsme zvolili 3D hliník, ve kterém je vyražené naše logo včetně názvu,“ vysvětluje Tomáš Burianek z firmy Jumping.

Jako označení kvality a originálu funguje například také 3D hliníkový štítek pro kitingové vybavení CrazyFly . Zjistěte, co všechno vydrží a jak vypadá etiketa, která dává vědět, že kvalita pochází z Evropy.

Perforování, hologram, fluoreskující barvy a další možnosti 

Způsobů, jak své zboží ochránit, je celá řada. Při výběru vždy záleží na konkrétní motivaci, ale i na designu samotného produktu. Jednotlivé bezpečnostní systémy mají několik standardních vzorů, stejně tak si je ale můžete navrhnout podle svých představ nebo třeba podle vzhledu loga firmy. Perforování, hologram, fluoreskující barvy a použití identifikačních prvků jsou potom jen některé další možnosti, jak bezpečnostní štítky upravit na míru vašemu projektu.