<<<

RATHGEBER a polyuretan bez rtuti | © RATHGEBER, k.s.
RATHGEBER MATERIÁLY

Přechod na materiály bez rtuti je povinný od ledna 2018. Naše výrobky tato pravidla splňují už od roku 2014

 

Společnost RATHGEBER se na toto opatření týkající se výrobků z polyuretanové hmoty připravila už dlouho předem. „Byť to nebylo naší zákonnou povinností, už od roku 2014 používáme polyuretanové hmoty bez rtuti,“ říká produktová manažerka Jana Ptáčková. „Takže legislativní a následně i výrobní změny nás nepřekvapily. Cesty, které jiné firmy od ledna 2018 složitě objevují, už totiž máme prošlapané.

V posledních 4 letech jsme usilovně pracovali na tom,
aby změna byla patrná‚ jen‘ ve složení, ale rozhodně
ne na kvalitě výrobku. Cesty, které jiné firmy od ledna
2018 složitě objevují, my už máme prošlapané.

3D etikety ROYALPLAST® jsou pořád stejně kvalitní   

Polyuretanová hmota je základním materiálem pro jeden z nejpopulárnějších výrobků z portfolia RATHGEBER – 3D etikety ROYALPLAST®. Právě ze zmiňované polyuretanové hmoty je speciální průsvitná samoregenerační vrstva, která je velmi odolná a navíc etiketě dodává prémiový punc. 

I bez přítomnosti rtuti si výrobky z řady ROYALPLAST® uchovaly své vlastnosti. Vydrží dlouhodobé působení nepříznivých povětrnostních podmínek, jsou odolné vůči louhům i kyselinám, chemickým čisticím prostředkům, ale i UV paprskům . Etikety si tak zachovají perfektní vzhled a stálobarevnost i v okamžiku, kdy na ně například dlouhodobě svítí slunce. Navíc – díky absenci rtuti – představují mnohem menší zátěž pro životní prostředí. Ostatně, přečtěte si více o technologii ROYALPLAST® a o tom, co všechno díky těmto 3D etiketám dokážeme navrhnout.

RATHGEBER myslí na životní prostředí   

Důvod, proč jsme od používání polyuretanů s obsahem rtuti odstoupili už v roce 2014, je negativní dopad rtuti na životní prostředí. Tato látka představuje velké riziko pro všechny živé organismy – vliv na ně je vyloženě negativní. Rtuť představuje i velké ekologické riziko. Dokáže „putovat“ a kontaminovat půdu a vodu stovky kilometrů od zdroje znečištění. 

Rtuť představuje velké riziko pro všechny živé organismy. Vliv na ně je vyloženě negativní. Představuje i velké ekologické riziko.

Vynechání rtuti v polyuretanových hmotách je tak jen jedním z důkazů, že RATHGEBER myslí na životní prostředí. Již od roku 2010 je tento podnik kompletně klimaneutrální. Co to znamená? „Že myslíme na prostředí, ve kterém žijeme. Naši výrobu jsme přeorientovali na procesy eliminující oxid uhličitý. A vyškrtnutí rtuti z výroby do naší filozofie jednoduše zapadá,“ dodává Oľga Königová, marketingová ředitelka společnosti RATHGEBER.

Zjistěte, jak RATHGEBER chrání klima a životní prostředí a jakými pravidly se řídí při výrobě.