<<<

technické štítky z nerezové oceli pro horkovzdušné balóny  | © RATHGEBER, k.s.
Kubíček Factory  | © RATHGEBER, k.s.

Světový výrobce horkovzdušných balónů

Nerezové štítky pro horkovzdušné balóny Kubíček

Kubíček Balloons: Nerezové štítky odolají i  podmínkám kilometr nad zemí 

Patří ke špičce v oboru a jejich balóny létají už od 80. let minulého století. V současné době patří mezi tři největší výrobce horkovzdušných balónů na světě. Při běžných letech se balony dostávají až do výšky jednoho kilometru nad zemí. Ale mohou vystoupat daleko výš. A i v takové výšce nerezové štítky od RATHGEBERU pevně drží a odolávají všem nástrahám počasí a přírodním vlivům. Zeptali jsme se manažerky marketingu Venduly Vítkové z firmy Kubíček Factory, jaké faktory rozhodují při výběru štítku i jaké podmínky musí vydržet.

Štítky musí zvládnout náročné podmínky i případnou havárii

Při komerčních letech se horkovzdušný balón pohybuje ve výšce do jednoho kilometru, ale je schopný vystoupat i mnohem výš. V takových podmínkách musí štítky odolávat chladu a slunečnímu záření.

Proto byl výběr štítků pro tak náročný provoz celkem oříšek, ale v širokém portfoliu našich odolných značení jsme pro firmu Kubíček Factory našli to nejvhodnější řešení.

Horkovzdušný balón je považovaný za letadlo a jeho provoz se řídí předpisy leteckého provozu. Při výběru vhodného štítku tak byla jednou ze základních podmínek, aby štítky vydržely i případnou havárii. Aby se podle štítku dal balón okamžitě identifikovat.

Štítky na balónu jsou umístěné na několika místech. Přímo na obalu, na koši v pilotní kóji a také na palivových lahvích.

Ve všech případech se jedná o štítky z nerezové oceli, které se v náročném provozu osvědčily. Vydrží totiž silnou mechanickou námahu a odolají všem nástrahám počasí včetně vlhkosti a UV záření.

Aby štítek pevně držel na všech místech, nýtkuje se přímo na podklad. Díky tomu nehrozí jeho odlepení nebo stržení třeba při přistávání nebo manipulaci s balónem.

„Při výběru vhodného štítku pro naše balóny jsme v Česku nenarazili na jiného výrobce, který by dokázal splnit naše podmínky co se týče druhu štítku a možností designu,“ dodává Vendula Vítková o naší spolupráci.
 

Základem je čitelnost: Informace na štítky leptáme i razíme

Štítky pro firmu Kubíček Factory jsme pečlivě vybírali i z toho důvodu, aby zvládly nést všechny povinné informace. Směrnice leteckého úřadu totiž přesně definují, jak má být letadlo označené a jaké informace musí výrobce balónů uvádět.

Na obalu (textilní části horkovzdušného balónu) a koši nesmí chybět typ obalu/koše, číslo typového osvědčení, výrobní číslo, velikost obalu/koše, hmotnost, datum výroby a výrobce.

Své označení mají jasně definované také palivové lahve. Na nich se uvádí výrobní číslo, číslo dílu, vodní objem lahve, hmotnost prázdné lahve, plná váha, UN kód, země původu, tlak, síla stěny lahve, technická norma (ISO), datum výroby a prohlídek.

Jak zajistit, aby všechny tyto informace zůstaly čitelné po celou dobu životnosti balónu?

„Část údajů na štítky necháváme vyleptat, unikátní detaily o letadlech na ně razíme mikroúderem,“ upřesňuje marketingová manažerka firmy Kubíček Factory.

Na pomezí designu a funkčnosti: Nerezové štítky zvládají obojí 

Při výběru štítku pro horkovzdušné balóny nešlo jen o to zvolit kvalitně zpracovaný štítek, který vydrží extrémní podmínky. Svou podstatnou roli při výběru sehrály i designové možnosti.

„Štítky na našich balónech nebereme jen jako funkční označení. Jsou pro nás i nositelem brandu a designovým prvkem. Při výběru pro nás proto byl rozhodující také vzhled štítku a kvalita zpracování. Štítky z nerezové oceli proto používáme na všech typech našich balónů,“ doplňuje Vendula Vítková.

Výběr právě nerezového štítku rozhodně není žádná náhoda. Z našich několikaletých zkušeností se nám právě tyto technické štítky osvědčují v náročných provozech, kde jsou na ně kladené vysoké nároky.

Zároveň díky možnostem zušlechtění jako je ražení, kartáčování nebo popisování laserem, dokážeme vyhovět rozličným požadavkům na vzhled štítku.

Štítky z nerezové oceli pozvednou i vaši značku 

Naše nerezové štítky se osvědčují v prostředí, kde odolávají přímému slunci, větru, dešti, sněhu i mrazu. I v takových podmínkách si zachovávají svůj vzhled, nehrozí jim koroze a poradí si s častým mechanickým namáháním. Velmi dobře odolávají také chemickým a čisticím prostředkům

Podívejte se na další využití nerezových štítků a objevte možnosti, které nabízí i vaší značce:
Kouzlo nerezové oceli

3D štítky z nerezové oceli: Novinka mezi produkty

Všechny informace o ocelových štítcích najdete přímo na produktové stránce Štítky z nerezové oceli.