<<<

Hliníkový štítek pro společnost PHASE – specialistu na výrobu sedaček | © RATHGEBER, k.s.
3D hliníkové štítky | © RATHGEBER, k.s.

3D hliníkové štítky

Skvěle slouží jako technické, designové i marketingové značení.

UKÁZKY HOTOVÝCH PROJEKTŮ

O 3D hliníkových štítcích s odborníkem.

Většina lidí si pod pojmem „hliníkový štítek“ vybaví technické značení v oblasti průmyslu. To ale není jediné využití štítků z hliníku. Naopak. Hliník je krásný materiál a štítky z něj vyrobené slouží i jako designové označení různých výrobků. Seznamte se se třemi příběhy štítků, na kterých jsme spolupracovali s našimi zákazníky.

Nadčasové řešení marketingového značení

3D hlinik představuje elegantní a nadčasové řešení marketingového značení. Nabízí spoustou povrchových, barevných i tvarových možností provedení. A vše lze navíc doplnit i dalšími technikami – například Mikrotiskem, Diamantovým přebrusem nebo mimořádnou kombinací lesklého a kartáčovaného povrchu v rámci jednoho štítku, kterou nazýváme Parciálním kartáčováním.

Pokud vás jednotlivé technologie zajímají, určitě se podívejte do fotogalerie, kterou najdete v článku Povrchové úpravy hliníku. Na několika projektech uvidíte, jak se jeden a ten samý štítek promění, pokud zvolíte například kartáčování, digitální tisk nebo sítotisk. V tomto čísle se společně podíváme na další příklady značení pro různé typy firem. Jednotlivými projekty nás provede Jaroslav Kolbábek, manager pro klíčové zákazníky RATHGEBERU:

3D hliníkový štítek pro obráběcí stroje FERMAT

„První štítek, na který velmi rád vzpomínám, byl určen pro skupinu FERMAT.“ Společnost FERMAT je profesionálním výrobcem horizontálních vyvrtávaček v České republice a jejich obráběcí stroje patří mezi špičku v CNC obrábění. „Záměrem bylo zpracovat označení pro takto robustní obráběcí stroj s výškou několika metrů. Konečná volba padla na hliníkový celokartáčovaný materiál, který bude technicky a materiálově výrobku blízký. Takové značení je navíc zřetelné a reprezentativní i na takto velkém strojírenském zařízení,“ vysvětluje Jaroslav Kolbábek a dodává: „Jednotlivé díly loga a textu byly vyfrézovány při dodržení vodorovné ´horizontální´ struktury kartáčování a následně spojeny s lepidlem, jelikož označení mělo být v samolepícím provedení. Závěrem byly jednotlivé díly sestaveny a společně opatřeny speciální přenašecí fólií. Toto řešení umožnilo elegantní a rychlou aplikaci celého označení o délce asi 1,25 m a výšce 0,3 m na aplikační podklad. Technici jsou schopni označit stroj takovýmto provedením do několika málo minut.“

Designové značení pro sedací soupravy PHASE

„Dalším velmi příjemným a zajímavým příběhem byla technická spolupráce na štítcích pro společnost PHASE,“ pokračuje Jaroslav Kolbábek. Slovenská společnost PHASE je velmi známým specialistou na výrobu sedaček. Pod značkou PHASE se skrývá vývoj vlastního designu, řemeslná výroba sedaček a vlastní prodejní síť. Zajímavá je koncepce štítků ve třech edicích, a to edici „Classic“ v černobílém provedení, edici „Elegance“ v černostříbrném provedení a v edici „Luxury“ s kombinací černé a zlaté barvy. „Další zajímavostí je mechanická zahloubená ražba loga a textů v černé barvě, která podtrhuje 3D plasticitu štítku. Důležitý byl také výběr vhodného lepidla, kterým budou štítky opatřeny, to bylo voleno s ohledem k aplikaci na čalouněné a kožené povrchy,“ dodává.

Hliníkové štítky pro diáře SPEKTRUM GRAFIK

„Štítky, které bych rád zmínil závěrem, jsou štítky určené na diáře společnosti SPEKTRUM GRAFIK.“ V současnosti je SPEKTRUM GRAFIK největším vydavatelem kalendářů a diářů na Slovensku. S každou novou edicí se snaží o zapojení inovativnosti a kreativity. „V letošním roce jsme společně vytvořili hliníkové štítky s raženým vystouplým motivem roku 2020 v barvě základního materiálu – tedy ve stříbrné lesklé barvě. Rozměrově byl hliníkový štítek vyroben ve dvou velikostech – pro klasické a menší diáře. Každý z rozměrů byl ještě doplněn o vystouplou raženou linku podtrhující čísla roku 2020. Linka byla realizována ve třech definovaných barvách, aby odpovídala a celkově barevně ladila s deskami diářů.“

„Příběhy jednotlivých projektů dokládají široké možnosti použití hliníkových štítků pro designové nebo technické značení. Těším se na každý další takový příběh od původního záměru a představy až ke štítku, ze kterého bude mít zákazník i já radost,“ uzavírá Jaroslav Kolbábek.

Podívejte se i na další zajímavé projekty, ve kterých figuruje hliník jako základní materiál štítků:

Sporten: Lyže, které dobyly severní pól

3D hliníkový štítek: Když je štítek to jediné, co je vidět

CrazyFly & štítek, který dává vědět, že kvalitní vybavení pro kiting pochází z Evropy

Lukáš Joch: Označení výrobků musí být stejně kvalitní jako výrobek samotný

Bezpečnostní etikety: Chraňte své produkty před zneužitím